maja 10, 2018

Przepis na Płyn do Wielkich Baniek za Mniej Niż 5 zł !!

Hejj!!

Czy tylko dzieci są fanami baniek mydlanych? NIE! W dzieciństwie robiło się je z płynu do mycia naczyń i rozciętej słomki. Z biegiem czasu bańkowa technologia poszła wysoko do góry. Od małych domowych baniek, po ogromne gigantyczne, które cieszą małych i dużych. Koszt specjalnego płynu do baniek nie jest mały, dlatego z rozwiązaniem przychodzi domowy. Twój portfel nawet tego nie odczuje :)Bańki mydlane towarzyszą mi od dzieciństwa. Mój syn, zresztą chyba jak wszystkie dzieci je uwielbia. Kiedy małe bańki przestały być już tak interesujące postanowiłam zakupić płyn do dużych baniek i sprawić mu dużo radości. Koszt takiego płynu był w przedziale 40-50 zł i wystarczył na 3-4 dni. Koszt przez całe wakacje byłby ogromny, także taki płyn postanowiłam zrobić sama. Na początek zrobiłam 1 litr, aby sprawdzić, czy płyn się uda. Kiedy roztwór był idealny, a dzięki temu zabawy co nie miara zaczęłam produkcję na większą skalę.
Teraz z Wami chciałabym się podzielić przepisem,abyście mogli swoim dzieciom sprawić taki ogrom radości :) Także "włala" przepis na płyn do baniek mydlanych:

Przygotuj:

* 1 litr Płynu (nie balsam ) Fairy
* Gliceryna (kupisz w aptece) 2 łyżki
* 0,5 litra Płynu demineralizowanego (kupisz w sklepie motoryzacyjnym)

Wszystkie składniki łączymy w wiaderku i odstawiamy na 24 godziny. Zadaniem gliceryny jest połączenie się w tym czasie ze składnikami, czego efektem będą również tęczowe kolory. Płyn musi być w tym czasie przykryty i nie można go również w tym czasie wystawiać na promienie słoneczne.

Cieszcie się fantastycznymi, gigantycznymi bańkami. Twoje dziecko będzie zachwycone :)

Copyright © 2016 Mama i Syn Zgrany Team , Blogger